top of page

Dokümanlarınıza erişmek hiç bu kadar kolay olmamıştı...

Word, Excel, PDF, AutoCAD, Netcad, Veri Tabanları, e-Postalar, Web Sayfaları veya Sosyal Medya üzerinde yer alan tüm verilerinize tek noktadan ulaşmanızı sağlar.

Bireysel ve Kurumsal Kullanıma Uygun

GEODI size ait bilgisayarlarda ve ya sunucularda çalışır. Hiçbir bilgi dışarıya çıkmaz.

GEODI Desktop sürümü kendi bilgisayarınızda çalışır. Kendi bilgisayarınız ve bilgisayarınızdan erişebileceğiniz bütün veri kaynaklarını kullanabilirsiniz. Ancak GEODI’ye sizden başka kimse erişemez. Böylece kişisel veri arşivinizi, kendi e-Postalarınızı da dahil ederek belge arama sorununuza bir son verebilirsiniz.

GEODI Server ile kurumsal verilerinize erişirsiniz. GEODI Server ile her bir bilgi katmanına kimler tarafından erişileceği belirlenir. Mevcut ağınızda kullandığınız veri erişim kısıtlarına da dikkate edilir. Bu verilere dilerseniz sadece intranet dilerseniz internet üzerinden erişebilirsiniz.

GEODI eriştiği veriler üzerinde hiçbir koşulda değişiklik veya ekleme yapmaz. Verilerin “salt okunur” durumda olması yeterlidir.

 

 

Tek Noktadan Bütün İçeriklerinize Erişin

GEODI bütün verilere tek noktadan erişim sağlar. Klasörlerde yer alan Word, Excel, PDF, CAD dokümanları, Gmail veya diğer e-Posta sunucularda yer alan e-Postalar, Twitter hesabınızdaki Tweetler veya takip ettiklerinizin Tweetleri, veri tabanlarında yer alan bilgilerin tümüne tek noktadan ulaşırsınız.

Bu bilgiler her an değişir. Klasöre yeni bir belge eklersiniz. Yeni e-postalar gelir. GEODI bu değişimi otomatik olarak izler ve değişen tüm içerikleri de aramaya dahil eder.

Var olan bir dosyada değişim olması durumunda otomatik olarak bir revizyon oluşturulur. Yani dosyanın eski ve yeni hallerine erişirsiniz.

 

 

Otomatik Bilgi Çıkarımı

Otomatik bilgi çıkarımız ile bilmediğiniz pek çok bilgi size sunulur. Dokümanların içinde geçen Kişiler, Firma Adları, TC Kimlik Numaraları, Parsel Numaraları ve diğer pek çok bilgi size otomatik olarak sunulur.

GEODI ulaştığı bütün içeriklerde bu işi yapar.

 

 

Dokümanlarınızı Harita Üzerinde Görün

GEODI otomatik olarak çıkardığı bilgileri harita üzerinde de gösterebilir.  Geleneksel GIS ve Haritacılık yazılımlarının aksine harita kavramı GEODI için esnek bir konudur. 

Parsel Numaraları, Kilometreler, Firma isimleri gibi bilgilerin yanında parça numaralarını da harita üzerinde görebilirsiniz.

Belediye, Yol ve Cessna 172 Uçak videolarımızı izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/channel/UCLoCnekmImmkkinElm9Rk4g

 

 

GEODI Server

GEODI Server ile sınırsız kullanıcıya erişebilirsiniz. GEODI Server herhangi bir ek yazılım ihtiyacı olmadan (IIS dahil) hemen kullanılabilir. Kullanıcı erişimleri LDAP dan alınabileceği gibi siz de tanımlayabilirsiniz.

GEODI Server REST API ile geliştiricilere de fayda sağlar. REST API ile doküman eklemek, verilen metinlerin içinden otomatik bilgi çıkartmak gibi pek çok iş yapılabilir.

Geliştiriciler için hazırladığımız paketimizde çok daha fazlasını bulabilirsiniz.

 

 

OCR Konuları

GEODI eriştiği içeriklere otomatik olarak OCR işlemini yapabilir. Bu sizi önemli bir iş yükünden kurtarır. Bir dosyayı tarayıp bir klasöre koymanız yeterli olacaktır. Gerisini GEODI halleder.

OCR lisanları için aylık doküman kapasiteniz üzerinden hesaplanmaktadır. Varsayılan OCR lisansı aylık 25 bin dokümana kadar yeterli olacaktır.

 

 

Yedekleme Konuları

GEODI çok farklı kaynaktaki verilere erişebildiği gibi bütün bu verileri tek noktada yedekleyebilir de. Klasörlerdeki belgeler, e-Postalar ve diğer kaynaklar tek yerde depolanır. Bu depoyu bilinen yöntemlerle yedeklemeniz yeterli olacaktır.

Yedekleme dosya kaybolmasına bir çözüm olduğu gibi bir dosyanın değişimini de izler. Bir rapor dokümanı veya CAD çizimi çok kez güncellenebilir. GEODI bu güncellemelerin hepsini bilir ve versiyonlar. Yani dokümanın eski durumuna da erişebilirsiniz.

GEODİ'nin Desteklediği Formatlar

Çapa 1
Çapa 2
Çapa 3
Çapa 4
Çapa 5
Çapa 6
Çapa 7
Çapa 8
Çapa 9
bottom of page